
پروفایل تغییر کلمه عبور بیمه نامه ها لیست شبکه بازاریابان شبکه بازاریابان معرفی شدگان صورتحساب گزارش عملکرد من قرارداد مدیریت صورتحساب مدیریت صورتحساب پاداش مدیریت پرداخت ها مدیریت بیمه نامه ها صفحه اصلی شبکه بازاریاب اخبار گالری تصاویر نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

بازیابی رمز عبور ایجاد حساب کاربری

کد معرف

ایجاد حساب کاربری

معرف شما: امین قاسمیان

ورود به حساب کاربری

بازیابی رمزعبور

تایید کد

تغییر رمز عبور

صفحه اصلی شبکه بازاریاب اخبار گالری تصاویر نقشه سایت
بیمه‌نامه‌های زندگی

بیمه‌نامه‌های زندگی

بیمه عمرچیست؟ اصلا چرا بیمه عمر؟

بیمه عمر که به آن بیمه زندگی، بیمه آتیه یا بیمه آینده‌ساز هم می‌گویند، یکی از انواع بیمه اشخاص است. بیمه عمر در اصل همان بیمه سرمایه گذاری است که به عنوان پشتوانه مالی محکمی برای آینده افراد در زمان حیات و همچنین برای بازماندگان در زمان فوت او می‌باشد. در بیمه عمر افراد طبق مدت بیمه‌نامه، به پرداخت مبلغ معینی می‌پردازند که علاوه بر سرمایه‌گذاری با سود تضمینی، از پوشش‌های مختلفی در زمان حیات و همچنین در مدت بیمه‌نامه و در زمان فوت بهره‌مند می‌شوند.


انواع بیمه‌های عمردر جهان

باتوجه به اینکه جوامع مختلف از نظر اقتصاد باهم تفاوت‌هایی دارند و شرکت‌های بیمه باتوجه به نیاز جوامع انواع بیمه عمر ارائه داده‌اند، در زیر تقسیم‌بندی متفاوت بیمه‌های عمر را داریم و هرکدام از آن‌ها دارای زیرگروه‌هایی می‌باشند:

  • بیمه‌های تمام عمر(به شرط حیات)

در این نوع بیمه‌، قرارداد برای کل طول عمر بیمه‌گزار بسته می‌شود و حق‌ بیمه‌ نیز به ‌طور سالانه‌ پرداخت‌ می‌گردد. البتـه‌ می‌توان‌ ترتیب‌ پرداخت‌ حق‌ بیمـه‌ را طـوری‌ تنظیـم‌ کـرد که‌ برای‌ تمام‌عمر نباشد، بلکه‌ با رسیدن‌ بیمه‌گزار به‌ سن‌ بازنشستگی‌ خاتمه‌ پیدا کند. سرمایه‌ تعیین‌ شده‌ در صورت‌ فوت‌ بیمه‌ شده‌ به‌ وراث‌ قانونی‌ او پرداخت‌ می‌شود.

  • بیمه عمر زمانی(به شرط فوت)

در این حالت سرمایه‌ بیمه‌ در صورت‌ فوت‌ بیمه‌ شده،‌ در طی مدت ‌اعتبار قرارداد قابل‌ پرداخت‌ است‌ و در صورتی‌که‌ بیمـه ‌شـده‌ تا پایان‌ قـرارداد در قیـد حیات ‌باشـد وجهـی‌ بابت‌ تعهدات‌ بیمه‌گر به‌ بیمه‌گزار پرداخت‌ نخواهد شد. این‌ گونه‌ بیمـه ‌نامه‌ها برای‌ مدت­هـای‌ کمتر از یک‌ سال‌ و تا چندین‌ سال‌ صادر می‌شود.

  • بیمه‌های مختلط پس انداز

بیمه‌های‌ مختلط پس‌ انداز از رایج‌ترین‌ نوع‌ بیمـه‌های‌ عمـر محسوب‌ می‌شود. این‌ نوع‌ بیمـه‌نامه‌ در چند دهه‌ اخیـر به‌ علت‌ ارائـه‌ پوشش‌های‌ مناسب‌ در صورت‌ فـوت‌ نابهنگام‌ بیمـه‌گـزار برای‌ بازمـاندگان‌ او، و نیـز جنبـه‌ پس‌اندازی‌ و ذخیـره‌سازی‌ آن‌ برای‌ زمـانی‌ که‌ بیمه‌گزار در قید حیات‌ است‌، از استقبال‌ همگانی‌ برخوردار شده‌ است‌.

  • بیمه‌های مستمری

در بیمه‌نامه‌های‌ مستمری‌، بیمه‌گر پرداخت‌ مستمری‌ را برای‌ مدت‌ معین‌ و یا تمامی‌ حیات‌ بیمه‌ شده ‌تعهد می‌کند.. معمولا افـرادی‌ که‌ نگران‌ حـال‌ بازماندگان‌ خود نیستنـد و نمی‌خواهنـد ارثیه‌ای‌ از خـود برجـای‌ گذارند و مایل‌ نیستند در دوران‌ پیـری‌ و از کارافتادگی‌ با مشکلات‌ مالی‌ مواجه‌ گردند روبه‌ سوی‌ بیمه‌های‌ مستمری‌ می‌آورند.

  • بیمه‌های بازنشستگی

با توجه‌ به‌ این‌ که‌ امکانات‌ کار و فعالیت‌ برای‌ افراد بازنشسته‌ و مسن‌کاهش‌ می‌یابد در حالی‌ که‌ همزمان‌ نیازهای‌ مادی‌ و اقتصادی‌ و درمـانی‌ آنها افزایش‌ پیدا می‌کند، بیمـه‌های‌ بازنشستگی‌ راه‌حلی‌ برای‌ تهیه‌ یک‌ درآمد اضافی‌ برای‌ روزگاران‌ پیری‌ و ناتوانی‌ است‌.

  • بیمه‌های عمر گروهی

کلیه‌ طرح‌های‌ عمر که‌ به‌ طور خلاصـه‌ از آن‌ها نام‌ بردیم‌ قابلیت‌ ارائه‌ گروهی‌ را دارند. بیمه‌های‌ گروهی ‌دارای‌ نرخ‌ پایین‌ترند و در ضمن‌ اصول‌ و شیوه‌ بیمه‌گری‌ آنها هم‌ سـاده‌تر است‌. این‌ گونه ‌قـراردادها توسط کارفـرمایان‌ با بیمـه‌گران‌ منعقد می‌شود و مدت‌ آن‌ معمولا یکساله‌ است‌. نحوه‌ تعیین‌سرمایه‌ بیمـه‌ای‌ معمـولا به‌ صورت‌ چنـد برابر حقـوق‌ ماهـانه‌، یعنی‌ 30، 60 یا 120 برابر آن‌ است.


پوشش‌های بیمه عمر

سرمایه‌گذاری: با بستن قرارداد بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر اندوخته‌ی بیمه‌گزار شکل می‌گیرد و به این اندوخته طبق مصوبه بیمه مرکزی سود تعلق می‌گیرد. آخرین مصوبه بیمه مرکزی بدین صورت است که، نرخ تضمینی سود سالانه بیمه عمر برای دو سال اول 16%، برای دو سال دوم 13%، و مابقی سال‌ها 10% است. اما سود مشارکت به شرکت بیمه انتخابی و فعالیت‌های اقتصادی آن بستگی دارد و به همین دلیل است که سود مشارکت بیمه‌های عمر در شرکت‌های مختلف بیمه و حتی در سال‌های مختلف، متفاوت است.

فوت طبیعی بیمه‌شده: در صورتی که بیمه‌شده فوت کند، بیمه‌گر وظیفه دارد مبلغی را به بازماندگان او پرداخت کند. سرمایه فوت نیز با توجه به مبلغ حق بیمه و مطابق قراداد با بیمه‌گر تعیین می‌شود. اما به طور کلی در صورت فوت بیمه‌شده بر اثر مرگ طبیعی، مبلغی در حدود 1 تا 40 برابر حق‌بیمه پرداختی سالیانه، سرمایه فوت به بازماندگان او تعلق می‌گیرد.

مستمری بازنشستگی: پس از پایان قرارداد، اندوخته به صورت یک‌جا یا به صورت مستمری بازنشستگی و هم ترکیبی از این دو قابل دریافت است. با گذشت حداقل ده سال از مدت قرارداد بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، فرد می‌تواند برای دریافت مستمری بازنشستگی خود اقدام کند. میزان دریافت مستمری به مبلغ اندوخته، نحوه عقد‌ قرارداد و سن بیمه‌شده بستگی دارد.

پوشش بیماری‌های خاص: هزینه‌ بیماری‌هایی نظیر سرطان، پیوند اعضاء، عمل قلب باز و سکته‌های مغزی و قلبی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

پوشش نقص عضو و از کارافتادگی: در اینصورت فرد می‌تواند تا 100درصد سرمایه فوت عادی را به عنوان غرامت دریافت کند، البته مشروط به اینکه پزشک مورد تایید شرکت بیمه مربوطه آن را تایید کرده باشد.

معافیت از پرداخت حق‌بیمه عمر در صورت از کارافتادگی دائم براثر حادثه: اگر بیمه شده در صورت بروز حادثه‌ای بصورت دائم ازکار افتاده شده باشد و نتواند شغل فعلی خود را ادامه دهد دیگر ملزم به پرداخت حق بیمه نخواهد بود. 

دریافت مستمری ازکارافتادگی: اگر بیمه شده طبق مطالب گفته شده از کار افتاده شده باشد نه تنها از پرداخت حق بیمه معاف خواهد شد بلکه می‌تواند 1 تا 3 برابر حق بیمه پرداختی خود را بصورت مستمری ازکار افتادگی دریافت کند.

پرداخت هزینه‌های پزشکی در صورت بروز حادثه: در صورت بروز حادثه‌ای برای بیمه‌گزار و بستری وی در بیمارستان، هزینه‌های پزشکی او نیز از طریق شرکت بیمه پرداخت خواهد شد البته مشروط به اینکه پوشش فوت بر اثر حادثه را به قرارداد اضافه کرده باشید.

فوت بر اثر حادثه: در صورت فوت بیمه‌شده براثر حادثه، مبلغی بین 1 تا 3 برابر سرمایه فوت طبیعی به علاوه‌ی سرمایه اصلی به بازماندگان او پرداخت می‌شود.


و اما بهترین بیمه ‌عمر کدام است؟

هدف شما از خرید بیمه عمر، تمام آن چیزی است که حائز اهمیت است و شرکت‌های بیمه با توجه به هدف شما، بهترین آن را به شما معرفی می‌کنند. مشاوران آسا در این انتخاب صادقانه همراه شما خواهند بود.